czwartek, 8 grudnia 2011

Once Upon a Time 1x01Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami królewna Śnieżka brała ślub ze swoim ukochanym księciem. Gośćmi na ślubie, oprócz krasnoludków były postaci z innych bajek, wszystkie wzruszone szczęściem młodej pary. Brakowało tylko jednej osoby... taaak, zła królowa nie została zaproszona. Ale jak to z królowymi bywa, na dodatek złymi- nikt im nie będzie mówił, gdzie mogą chodzić, a gdzie nie. No więc zła królowa wpadła na ślub grożąc wszystkim, że rzuci na nich okropną klątwę, przez którą zapomną o wszystkim- kim są i kogo kochają i będą tak żyli w nieskończoność. Jak to bywa ze złymi królowymi, obietnicy dotrzymała.

W drzwiach Emmy Swan, w dniu jej dwudziestych ósmych urodzin, pojawia się dziesięcioletni chłopiec, który oznajmia jej, że jest jej synem którego oddała zaraz po porodzie. Emma z wizyty nie jest specjalnie zadowolona, więc odwozi bachora jak najszybciej do jego domu. Po drodze młody jej tłumaczy, że musi zostać w jego mieście, ponieważ Emma jest jedyną osobą która może pomóc postaciom z bajek odzyskać pamięć, bo, jak się okazuje wszystkie zostały uwięzione w jednej miejscowości.

Tak mniej więcej można opisać fabułę Once Upon a Time, całkiem oryginalnego serialu w jesiennej ramówce. Matką adopcyjną okazuje się być zła królowa, która na dzień dobry proponuje Emmie... cydr jabłkowy :) a w całym domu, na każdym stole możemy zobaczyć piękne miski wypełnione apetycznie wyglądającymi jabłkami. Królewna Śnieżka jest natomiast nauczycielką, którą uwielbiają zwierzęta- fajowa scena w klasie, kiedy Śnieżka trzyma w rękach niebieskiego słowika subtelnie odwołuje się do klasycznej bajki (dobrze, że nie zaczęła śpiewać). Spotykamy też na chwilę Geppetto i dowiadujemy się, że jest nieszczęśliwym człowiekiem, ponieważ nie doczekał się potomka. Koniec końców Emma postanawia zostać "tylko na tydzień". Jestem bardzo ciekawa, w jakich okolicznościach przyjdzie nam poznać inne postaci. Aha, a przygłupawego sługsa złej królowej gra Gus z Breaking Bad (Giancarlo Esposito). Bardzo miło ogląda się go w innej roli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...