niedziela, 24 stycznia 2016

Zmiany u Doktora

Peter Capaldi, Steven Moffat i Mark Gatiss (scenarzysta i aktor).

Mija kolejna era w historii najdłużej emitowanego w telewizji serialu science-fiction. Wraz z zakończeniem dziesiątego sezonu Doctor Who zmienia się jego showrunner. Nie jest to jednak jedyna ciekawa informacja.


Steven Moffat, który odpowiada także za Sherlocka, tworzył fabułę Doctor Who od piątej serii, zastępując Russella T. Davies'a. To dzięki niemu mamy płaczące anioły i The Silence, poznaliśmy historię River Song, a także Amy i Rory'ego oraz Clary Oswald - "Niemożliwej Dziewczyny". Nie współpracował co prawda z Davidem Tennantem (który odszedł wraz z Davies'em), ale pod jego skrzydłami rolę Doktora odgrywali Matt Smith i Peter Capaldi. Trafił mu się także specjalny odcinek z okazji jubileuszu 50-lecia serialu!

Dziesiąta seria będzie ostatnią, którą Moffat napisze. Ta seria będzie też miała premierę dopiero... w przyszłym roku, w wiosennej ramówce. Rok 2016 dostanie swój odcinek bożonarodzeniowy, ale to tyle. BBC tłumaczy swoją decyzję namnożeniem się ważnych wydarzeń telewizyjnych w tym roku - od Olimpiady zaczynając. Czy jednak wszystkie wydarzenia sportowe mogłyby odciągnąć wiernych widzów od telewizorów, nawet jeżeli zmieniono by godzinę emisji? 

Nowym prowadzącym zostanie Chris Chibnall - zapalony fan Doktora, twórca seriali Broadchurch i Camelot. Chibnall ma już doświadczenie w pracy z Moffatem i Doctor Who, bo pisał scenariusze do minionych serii - m.in. do jednego z moich ulubionych odcinków (Dinosaurs on a Spaceship).

A ci, którym będzie brakowało Doktora w tym roku, będą mogli pocieszyć się, oglądając kolejny (po Torchwood i Sarah Jane Adventures) spin-off pod tytułem Class. Tym razem historia dotyczyć będzie wydarzeń w Coal Hill School. Ta placówka przewijała się zarówno w klasycznej serii (od lat 60. do 80.), jak i w nowych odcinkach - tam właśnie pracowała Clara Oswald, której jednak prawdopodobnie nie zobaczymy w serialu Class. Czy sam Doktor pojawi się w serialu, podając się znowu za marudnego woźnego? Przekonamy się jesienią na BBC.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...