czwartek, 21 stycznia 2016

The Slap, czyli z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu


The Slap to ciekawa propozycja dla osób, które wciąż twierdzą, że na seriale nie mają czasu i wolą historię zamkniętą w jednym sezonie, jak American Horror Story czy Fargo. Incydent to bardzo dosłowny tytuł, ponieważ cała fabuła opiera się właśnie na nim. Każdy kolejny odcinek opowiada historię osoby uczestniczącej w tym incydencie oraz pokazuję, jak to na nią wpłynęło.


Ale zacznijmy od początku. Hector kończy 40 lat, ma kryzys wieku średniego, zapracowaną żonę i zaborczą matkę. Próbuje to wszystko jakoś sobie poukładać, ale ma wrażenie, że jedyną stałą w tym chaosie jest opiekunka do dzieci, Connie. Connie ma 16 lat, jest śliczna i po uszy zakochana w Hectorze. 

Na wyprawianych przez niego urodzinach pojawia się cała rodzina i bliscy przyjaciele. Po chwili starszy relaksują przy alkoholu i grillu, podczas gdy dzieci sieją zniszczenie w całym domu. Pierwsze spięcia w rodzinie pojawiają się już po chwili, jednak napięcie sięga zenitu w chwili, kiedy Hugo, jeden z dzieciaków, pomimo uwag rodziców prawie robi krzywdę innym dzieciom. Jeden z rodziców broniąc swojego dziecka, odciąga Hugo i uderza go w twarz.


Ta sytuacja wywołuje prawdziwe piekło na imprezie i niesie za sobą niespodziewane konsekwencje. Rodzice Hugo ani myślą pozwolić, aby Harry'emu, który uderzył ich dziecko, uszło to na sucho, z kolei dziadkowie martwią się, że cała ta sytuacja podzieli rodzinę. 

Samo uderzenie dziecka było tak naprawdę zapalnikiem, który pozwolił wszystkim członkom rodziny znaleźć ujście swoich negatywnych emocji i skrywanych latami żali. Gromadzona w nich agresja wreszcie wyszła na powierzchnię, co doprowadziło do tego, że rodzice Hugo złożyli pozew przeciwko Harry'emu. Reszta rodziny i przyjaciół znalazła się w bardzo niekomfortowej sytuacji, gdzie obie strony konfliktu wymagają od nich opowiedzenia się za konkretnym stanowiskiem.

Z pozoru prosta sytuacja, którą na pewno można było rozwiązać pokojowo, nawarstwia się, ponieważ sami dorośli zaczynają zachowywać się jak dzieci, nie potrafiąc utrzymać emocji na wodzy.

The Slap to ciekawe studium różnych modeli rodzinnych, sposobu wychowywania dzieci, ale przede wszystkim tematu, który tak naprawdę nie starzeje się nigdy - czy można bić dzieci? Produkcja prowokuje do dyskusji, porusza także ciekawy temat - czy osoby nie mające dzieci mają prawo oceniać tę sytuację? 

Tutaj możecie zobaczyć, co Zachary Quinto słyszał od fanów na temat The Slap:W serialu zobaczymy znane twarze: Umę Thurman, Petera Sarsgaarda czy wspomnianego już Zachary'ego Quinto. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...