sobota, 7 czerwca 2014

Skasowany WyposażonyJak ktoś mądrze w internetach napisał, Hung to taka odpowiedź HBO na Californication. Coś w tym jest, bo osią jednej i drugiej serii jest duża ilość seksu z różnymi kobietami. Jednak w przeciwieństwie do hedonistycznego Hanka, który jest nieujarzmionym artystą, Ray Drecker, nauczyciel wf-u chce kobiety uszczęśliwiać. A bóg jeden wie, że nikt nie jest do tego lepiej  wyposażony.

Oglądając serial można odnieść wrażenie, że wszyscy mieszkańcy Detroit to banda niedorajd, którym po prostu w życiu wyjść nie może. Oczywiście wszyscy w tej swojej nieporadności są nawet słodcy, jednak im więcej odcinków obejrzysz, tym częściej zastanawiasz się po co w ogóle ten serial oglądasz. Ale zacznijmy od początku. Poznajemy Raya w momencie, kiedy wszystko mu się sypie. Żona zostawiła go jakiś czas temu, spłonął mu dom, a w szkole ograniczają etaty. Facet coraz częściej żyje mglistym wspomnieniem liceum, w którym był królem futbolu, a wszystkie cheerleaderki jego.

Tak więc został tylko Ray, ze swoim wielkim penisem. Czemu by tego nie spożytkować? Ray zostaje luksusową prostytutką. Od tego momentu wszystko w jego życiu zamiast zacząć się wreszcie układać, komplikuje się jeszcze bardziej. 

Dużym plusem serialu jest jego błyskotliwość. Pomimo ciężkiego tematu, Hung jest bardzo lekki i zabawny. Szybko okazuje się, że kobiety zamiast dziwki potrzebują po prostu psychologa, lub kogoś z kim by się mogły poprzytulać. Nasz bohater świetnie odnajduje się w spełnianiu tej misji. Pikanterii dodają dwie bohaterki, różne jak ogień i woda. Obie chcą być alfonsami Raya, jedna jest zimną rudą suką, druga natomiast prawdziwą, zakompleksioną ofiarą losu. To właśnie one są filarami tego serialu, a ich spotkania i dialogi najlepszymi scenami (warto tu dodać, że pies rudej nazywa się Horny Bitch).

W przeciwieństwie do Earla, tego serialu nie jest mi specjalnie szkoda. Nie kończy się jakiś wielkim cliffhangerem, ani nie wciąga na tyle, żeby wyczekiwać kolejnego sezonu. Zmarnowany potencjał? Możliwe, bo chyba sami przyznacie, że temat fabuły całkiem ciekawy. 

Chyba widzowie wolą po prostu złych ruchaczy, niż tych używających penisa do wyższych celów. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...