niedziela, 20 kwietnia 2014

Nurse Jackie s6e01Jackie wróciła po długiej przerwie i po wstrząsającym finale piątego sezonu. Nasza ulubiona pielęgniarka w rocznicę bycia czystą przerwała dobrą passę, jak gdyby nigdy nic. Wzięła tabletkę na chwilę przed wyjściem, tak jak my wychodząc przypominamy sobie o kluczach czy ostatni raz stajemy przed lustrem upewniając się, że dobrze wyglądamy. Powrót do ćpania, okłamywanie wszystkich, podwójne życie- to wszystko sprowadziło się to trywialnego wrzucenia sobie tabletki do gardła. 

Pierwszy odcinek dał mi do myślenia- od czego tak naprawdę jest uzależniona Jackie? Od narkotyków, czy właśnie od tego kręcenia, manipulowania ludźmi i mydlenia im oczu? Bo na pewno daje jej to ogromne poczucie władzy i buduje poczucie własnej wartości. Musi być niezwykle dumna z siebie, kiedy wszyscy chwalą, jak dobrze wpływają na nią wizyty na siłowni. Co podoba mi się w tym serialu, to fakt, że nikt nie próbuje naszej bohaterki usprawiedliwić. Bo przecież w byciu ćpunem nie ma niczego szlachetnego czy niewinnego. To czysty egoizm. Nie radzę sobie z dziećmi? Oddam je mężowi, przynajmniej spokojnie będę mogła kruszyć tabletki w domu. Jackie nie lubi się przed nikim tłumaczyć, nie znosi ludzi którzy próbują się wtrącać w jej życie, a najbardziej denerwują ją ludzie, którym na niej zależy. 
Dlatego zastanawia mnie związek z Frankiem. Ciapowaty policjant którego czas na ekranie ogranicza się do komplementowania Jackie, jest pod jej pantoflem. Ale widocznie ona lubi takich facetów, w końcu Eddie też żadnym macho nie był.

Konkurs na najsłodszą parę w szpitalu bez dwóch zdań wygrywają Zoey i dr Ike. Niestety, pozostawienie dr Roman w serialu nie cieszy mnie tak samo, jak reszty bohaterów. Na pewno rozwinie się też wątek nastoletniej Grace, która idzie w ślady mamy. Ciekawe, jak zareaguje na to Jackie- czy załamie się, czy może zmobilizuje ją to do ponownej walki z nałogiem? Bardzo podoba mi się też nowa koleżanka pielęgniarki. Na pewno będzie wesoło!

P.s. Wiecie, że jednym z wielu reżyserów Nurse Jackie jest Steve Buscemi? To ten gość:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...