środa, 21 maja 2014

Peaky Blinders i seksowne akcenty


Posiadacze Canal + pewnie mają już powyżej uszu zmasowanego ataku Peaky Blinders. Jednak jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym świetnym brytyjskim serialu, jak najszybciej powinien odrobić lekcje.

Zanim przejdę do fabuły, warto zaznaczyć jak genialną obsadę ma ten serial. Cillian Murphy, Helen McCrory, Tommy Flanagan i Sam Neill to tylko wierzchołek góry lodowej. A w drugim, wyczekiwanym już przez wielu sezonie ma się pojawić sam Tom Hardy!

Tommy Shelby to nieoficjalna głowa rodziny, która jest także jedną z największych grup przestępczych w mieście. Oczywiście jest także zabójczo przystojny i niedostępny, jednym słowem- wymarzony chłopak. Jak to z buntownikami bywa, zawsze mają swój słaby punkt, którym jest piękna dziewczyna. I tu się taka znajdzie- jest nią nowa barmanka w ulubionym miejscu spotkań rodziny Shelbych. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności w świecie serialu- IRĘ, komunistów, cyganów i wszystkich facetów z wojenną traumą- dziewczyna nie jest zwykłą barmanką, tylko tajną agentką. Czy miłość przezwycięży te wszystkie polityczne i ideologiczne bariery? Kogo to obchodzi, kiedy wszystkie wątki poboczne są tak interesujące!

Brudne Birmingham zachwyca, wszechobecne błoto i smród pociąga. Niezwykle realistyczne bójki, problemy rodzinne, rozterki głównego bohatera wciągają jak dawno żadna historia nie wciągnęła nikogo. W internecie możemy znaleźć dużo porównań do Boardwalk Empire, jednak trzeba postawić sprawę jasno- serial HBO może pucować buty twórcom Peaky Blinders. Drewniany Steve Buscemi nie jest nawet w jednym procencie tak samo interesujący, a oglądając Zakazane Imperium na pewno nie poczujemy tego, co przeżyjemy z Peaky Blinders. Nie wiem czy to wina akcentów, brudnych i niemożliwych do zrozumienia. Ale po prostu im bardziej wierzę. Oni są bardziej autentyczni. Może właśnie tego brakuje w serialach- autentyczności i klasy średniej. Dlatego serial BBC jest obecnie jedną z najlepszych propozycji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...