piątek, 7 czerwca 2013

Dochodzenie po raz drugiNawet nie wiedziałam, że kręcą trzeci sezon. A tu piękna niespodzianka w postaci podwójnego odcinka (AMC lubi robić takie niespodzianki). Kolejny sezon to dosyć ryzykowne posunięcie. Bo w sumie Linden i Holder mieli jedną wspólną sprawę, dochodzenie się skończyło w mniej lub bardziej zaskakujący sposób. Partnerzy podali sobie ręce na do widzenia i więcej się widzieć nie mieli. 

Na szczęście, dostali drugą szansę. I powiem wam, że zapowiada się świetnie. Już od pierwszych minut uderza nas tak dobrze znany klaustrofobiczny klimat Dochodzenia, deszcz nie przestaje padać i niepokój wciąż unosi się w powietrzu. Trochę czasu minęło od rozwikłania sprawy morderstwa Rosie Larsen. Linden powoli zaczyna układać sobie życie z dala od policji. Początkowo jej życie może wydawać się nawet szczęśliwe, jednak po chwili orientujemy się, że w domu nie ma jej syna. Okazuje się, że młody mieszka ze swoim ojcem. Czy Sarah może być naprawdę szczęśliwa, pozbawiona wszystkiego, czego kocha? Syn namawia ją, aby przeprowadziła się bliżej nich, w końcu nic jej już w Seattle nie trzyma. Jednak ona nie potrafi porzucić tego miasta. Jakby przeczuwała, że ma tu jeszcze coś do zrobienia. A w jej drzwiach pojawia się Holder.

Stephen miał wyjątkowego pecha w doborze nowego partnera. Typowy policjant, który zajada się hamburgerami nie podziela entuzjazmu i porywczości Holdera, którym chyba jeszcze targają emocje po sprawie Larsen. Jednak jak już mieliśmy okazję się przekonać, i on i Linden mają ten szósty zmysł, którego nie mogą i nie chcą wyciszyć i w nowym sezonie znów będą mogli liczyć tylko na siebie.Policja znajduje ciało prostytutki z prawie odciętą głową, co od razu Holderowi przypomina sprawę którą niegdyś prowadziła Linden. Pomimo tego, że zabójca (świetna rola Petera Sarsgaarda) już od wielu lat siedzi w więzieniu, Stephen ma przeczucie że sprawy mogą być powiązane. Przez te podejrzenia budzi tak długo tłumione wątpliwości Linden, czy aby na pewno właściwy człowiek został zamknięty. Sarah długo opiera się Holderowi, bo doskonale zdaje sobie sprawę ile kosztowało ją ostatnie dochodzenie. Wie, że nie potrafi kontrolować swojej dedykacji sprawie, zatraca się w niej i niszczy przez nią swoje życie. Jednocześnie, niczym narkoman po prostu nie może sobie odmówić.

Oczywiście widzów ten stan rzeczy cieszy- świetny duet znów powróci na ekrany, ale jakim kosztem? Czy Sarah znów wyląduje w szpitalu psychiatrycznym? A może tym razem przypłaci życiem? Na pewno będzie to bardziej emocjonujące śledztwo, biorąc pod uwagę, że Linden już nie pracuje na policji i poniekąd identyfikuje się z dzieckiem które było świadkiem morderstwa pierwszej prostytutki.

To dziecko doprowadzą ją na miejsce zbrodni. 

4 komentarze:

 1. brzmi fajnie, nie ogladalam, ale chyba zobacze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zobacz koniecznie, nie pożałujesz :)

   Usuń
 2. Dwa pierwsze sezony "pożarłam" w 3 tygodnie. Teraz trzeba czekać na każdy odcinek co tydzień i już siedzę jak na szpilkach czekając na 3:) ten sezon zapowiada się rewelacyjnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem ciekawa jak rozwiążą sprawę z tym, że tak na dobrą sprawę Linden nie może brać udziału w tym śledztwie

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...